top of page

Czyszczenie maszyn 

Zabrudzone maszyny oraz poszczególne ich części używane do produkcji są bardzo często trudne do wyczyszczenia detergentami i środkami chemicznymi. Niejednokrotnie mimo używania mocnych środków chemicznych niektóre zanieczyszczenia nie da się usunąć. Potrzebne są inne środki, które potrafią oczyścić powierzchnie maszyn lub poszczególne jej części. Doskonałym rozwiązaniem jest czyszczenie suchym lodem, które sprawdza się w każdych warunkach. Czyszczenie suchym lodem jest alternatywą piaskowania. W wyniku oczyszczania nie pozostają żadne odpady oraz nie ma potrzeby izolowania pozostałej części hali produkcyjnej, a to prowadzi do dużych oszczędności.

Czyszczenie maszyn suchym lodem

Urządzenia do czyszczenia suchym lodem firmy Asco korzystając z skompresowanego powietrza rozpędzają granulat suchego lodu do prędkości powyżej 150 m/s. Energia kinetyczna w połączeniu temperaturą suchego lodu -78.5°C powoduje zamrożenia warstwy zabrudzenia. Mogą to być smary lub pozostałości poprodukcyjne. W wyniku zmian temperatury i utraty przyczepności do podłoża następuje pękanie powłoki zanieczyszczenia poprzez utratę jej elastyczności. W powstałe pęknięcia granulat suchego lodu wnika z dużą prędkością i rozprężając się w procesie sublimacji kruszy zamrożoną powłokę. Proces oczyszczania maszyn jest bardzo szybki. Widać jest to dokładnie na załączonym filmie. Tutaj jedna uwaga! Czyszczenie maszyny suchym lodem odbywa się w trakcie jej pracy.

Czyszczenie maszyn suchym lodem jest procesem bardzo szybkim i skutecznym. Oczyszczenie można wykonywać podczas jej pracy, ponieważ samo czyszczenie suchym lodem jest przeprowadzane na sucho. Granulat suchego lodu sublimując, przekształca się ponownie w dwutlenek węgla. Dzięki temu w trakcie wykonywanych prac nie powstaje zagrożenie porażenia prądem lu spięć w układzie zasilania maszyn. Czyszczenie suchym lodem pozwala na usunięcie smarów. Pozostałości plastyku oraz innych zanieczyszczeń poprodukcyjnych, które powstają w wyniku wysokiej temperatury. Ze względu na to, że suchy lód nie pozostawia po sobie wilgoci, technologia czyszczenia sprawdza się do oczyszczania powierzchni wrażliwych na korozję.

Czyszczenie linii produkcyjnych

Czyszczenie linii produkcyjnych bez demontażu:

Podczas wykonywanego czyszczenia maszyn i taśmy produkcyjne nie ma potrzeby ich demontowania. Korzystając z odpowiednio wyprofilowawszy dysz granulat suchego lodu z łatwością dociera do najdrobniejszych szczelin oraz trudno dostępnych miejsc.

Minimalny czas przestoju taśmy produkcyjnej:

Brak konieczności demontażu maszyn oraz zatrzymywania linii produkcyjnej gwarantuje krótkie przestoje generując tym samym oszczędności.

Metoda czyszczenia przyjazna dla środowiska:

W procesie czyszczenia nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych środków chemicznych i detergentów. Suchy lód w wyniku oczyszczania zamienia się ponownie w gaz (dwutlenek węgla) dzięki czemu nie pozostają po nim żadne odpady, które należy utylizować.

Brak uszkodzeń powierzchni:

Czyszczenie suchym lodem można wykonywać na powierzchniach delikatnych, podatnych na zarysowania, korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Po zakończeniu czyszczenia powierzchnię można zabezpieczyć odpowiednią warstwą zabezpieczającą.

Urządzenia do czyszczenia maszyn suchym lodem

Urządzenia do czyszczenia suchym lodem firmy Asco charakteryzują się doskonałą skutecznością i niezawodnością. Dzięki innowacyjnej budowie oraz dodatkowych dysz do czyszczenia suchym lodem uzyskiwana jest bardzo duża skuteczność. Firma Asco posiada również urządzeniami do czyszczenia suchym lodem, które wykorzystują oprócz granulatu dodatkowe medium czyszczące. Dodatek do czyszczenia suchym lodem wykorzystywany jest do usuwania bardzo trudnych do usunięcia spieczonych pozostałości poprodukcyjnych lub innych prac specjalistycznych.

Urządzenia do czyszczenia strumieniowego są na tyle lekkie, że można je swobodnie przemieszczać podczas wykonywanych prac.

Czyszczenie maszyn produkcyjnych

Czyszczenie maszyn produkcyjnych i utrzymanie ich w czystości i sprawności jest koniecznością aby uniknąć strat finansowych. Czyszczenie maszyn produkcyjnych z zastosowaniem tradycyjnych środków takich jak: detergenty, rozpuszczalniki lub inne środki chemiczne może być niewystarczające, a nawet niewskazane. Alternatywą dla firm produkcyjnych jest czyszczenie suchym lodem, które jest szybkie i bardzo skuteczne. Usługa, jaką wykonujemy dla firm, czyszczenie suchym lodem maszyn z wykorzystaniem technologii firmy Asco wykonywana jest przez naszych fachowców od wielu lat. Usługa czyszczenia suchym lodem jest wykonywana od wielu lat w całym kraju. Czyszczenie suchym lodem wykonywane jest w zakładach przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego, lakierniczego, drzewnego, gumowego, drukarskiego, energetycznego, lotniczego, zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych itp. Korzystamy z nabytego doświadczenia, wiedzy oraz profesjonalnych urządzeń do czyszczenia firmy Asco z zachowaniem procedur BHP.

logo_DRY ICE ZONE CZYSZCZENIE_SUCHYM_LODEM

Punkt sprzedaży Dry Ice Zone 05-090 Raszyn k Warszawy

ul. Słowikowskiego 41A ☎ +48 732 610 501

biuro@dryicezone.pl

Szybki kontakt: 730 898 868

poń-piąt od 9:00 do 17:00.

  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (MM) Strona zawiera utwory chronione prawem autorskim.

W szczególności teksty, zdjęcia i materiały multimedialne.

bottom of page