top of page

Czyszczenia suchym lodem w Polsce

Czyszczenie suchym lodem w Polsce wykonywane jest coraz częściej. Składa się na ten fakt kilka powodów. Jednym z nich jest to, że obecnie nie wolno wykonywać czyszczenia piaskiem. Piaskowanie wykonywane było podobnie, lecz efekt był i jest całkowicie odmienny. Piasek rozpędzany był do dużych prędkości, tak jak suchy lód niemniej jednak ścierał on bardzo często wierzchnią warstwę oczyszczanej powierzchni. Równie często uszkadzając bezpowrotnie części maszyn. Czyszczenie suchym lodem nie skupia się na ścieraniu a usuwaniu zalegającej warstwy zabrudzeń i pozostałości poprodukcyjnych. Zalecenia Unii Europejskiej są jednoznaczne. Bliżej natury, a to oznacza usunięcie w niepamięć wszystkich metod czyszczenia, które negatywnie wpływają na środowisko. Czyszczenie chemiczne z użyciem rozpuszczalników i kwasów odchodzą powoli w niepamięć. Jest to bardzo zadowalające, ponieważ czyszczenie przemysłowe z użyciem rozpuszczalników nie wychodzi nam, konsumentom na dobre.


Uniwersalne urządzenie do czyszczenia suchym lodem AscoJet 1701

Usługa czyszczenia suchym lodem


Podczas wykonywania usługi czyszczenia suchym lodem wykorzystywane jest sprężone powietrze, które rozpędza granulat suchego lodu do dużych prędkości. Granulat suchego lody wylatujący pod ciśnieniem z dyszy zamraża wszystkie zabrudzenia (smary, klej, pozostałości poprodukcyjne i inne) przez co powłoka staje się krucha. Poprzez znaczną zmianę temperatury pomiędzy suchym lodem a oczyszczoną powierzchnią zamrożona warstwa pęka, a w jej szczeliny wdziera się granulat suchego lodu fi 3 mm. Dzieje się to bardzo szybko, ponieważ granulat suchego lodu używany do czyszczenia posiada temperaturę -78.5°C. Przy tak niskiej temperaturze proces zamrażania jest bardzo szybki. W wyniku sublimacji i rozprężenia się granulatu, który przekształca się w gaz, następuje szybkie kruszenie się zamrożonej warstwy, która usuwana jest sprężonym powietrzem. Tym samym, który nadaje pęd granulatowi. Cały proces czyszczenia przebiega sprawnie i w sposób ciągły. Potrzebna jest do tego jedna maszyna. Dwóch operatorów urządzenia oraz odpowiednia ilość granulatu suchego lodu.Przygotowanie urządzenia do czyszczenia firmy Asco do wykonania usługi.


Usługa czyszczenia przebiega sprawnie, ponieważ urządzenie umożliwiające czyszczenie suchym lodem firmy Asco może być eksploatowane non stop. Dwóch pracowników wymieniających się co godzinę w trakcie czyszczenia jest w stanie w ciągu ośmiu godzin oczyścić urządzenia mechaniczne lub całą taśmę produkcyjną. Zależy to w głównej mierze od stopnia zanieczyszczenia elementów maszyn z pozostałości poprodukcyjnych, nalotów, spieczonego smaru i wielu innych. Za każdym razem oceniamy na miejscu, ile czasu będziemy potrzebować do wykonania usługi czyszczenia. Ze względy na to, że tego typu usługa wykonywana jest na terenie całego kraju i może potrwać parę dni, zleceniodawca rezerwuje hotel na czas wykonania zadania lub sami organizujemy nocleg, doliczając wartość pobytu do ceny usługi. Zobacz jak naliczana jest - cena usługi czyszczenia suchym lodem.


W trakcie wykonywania usługi czyszczenia zapewniamy również na czas jej wykonania suchy lód w formie granulatu, który dostarczamy na miejsce w kontenerze lub kontenerach izotermicznych. Ilość suchego lodu zależy w głównej mierze od ilości wykonywanych prac i stopnia zanieczyszczenia powierzchni maszyn i urządzeń na hali produkcyjnej. W przypadku prac wykonywanych dłużej niż 3 dni gwarantujemy dostawy granulatu suchego lodu na czas zakończenia usługi. Cena granulatu uzależniona jest od obecnej w danym momencie ceny na rynkowej. Przy dłuższych niż 3 dni pracach czyszczenia jesteśmy w stanie naliczyć odpowiedni rabat na usługę czyszczenia i suchy lód. Jesteśmy pod tym względem elastyczni.


Wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem


Czyszczenie suchym lodem jest naszą usługą podstawową niemniej jednak prowadzimy również sprzedaż urządzeń do czyszczenia firmy Asco. Dla osób lub przedsiębiorstw, które chcą się przekonać o niezawodności tego typu urządzenia, prowadzimy również wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem. Zanim kupisz urządzenie lub zamówisz usługę czyszczenia, sprawdź naszą ofertę: wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem.


Urządzenia do czyszczenia suchym lodem udostępnione na wynajem.

Jesteśmy w stanie wynająć urządzenie do czyszczenia AscoJet 1701 na okres: 3 dni. 7 dni lub 1 miesiąc. Dodatkowo zapewniamy na okres wynajem odpowiednie dostawy granulatu suchego lodu wykorzystywanego do czyszczenia. Sprawdź nas.


Czyszczenie suchym lodem stosowane jest w przemyśle:

  • Energetycznym

  • Przemyśle drukarskim

  • Przemyśle drzewnym

  • Przemyśle gumowym

  • Przemyśle lotniczym

  • Przemyśle motoryzacyjnym

  • Przemyśle odlewniczym


16 wyświetleń
logo_DRY ICE ZONE CZYSZCZENIE_SUCHYM_LODEM

Punkt sprzedaży Dry Ice Zone 05-090 Raszyn k Warszawy

ul. Słowikowskiego 41A ☎ +48 732 610 501

biuro@dryicezone.pl

Szybki kontakt: 730 898 868

poń-piąt od 9:00 do 17:00.

  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (MM) Strona zawiera utwory chronione prawem autorskim.

W szczególności teksty, zdjęcia i materiały multimedialne.

bottom of page