top of page

Czyszczenie maszyn

Czyszczenie strumieniowe suchym lodem jest szybkie i bardzo dokładne. Dlatego bardzo często czyszczenie suchym lodem wykonujemy dla branży spożywczej i firm przetwórczych. Czyszczenie strumieniem suchego lodu jest porównywane do piaskowania, niemniej jednak to całkowicie inna technologia. Wspólnym mianownikiem jest tylko to, że granulat suchego lodu tak jak piasek rozpędzany jest do dużych prędkości przez sprężone powietrze. Na tym kończą się podobieństwa, ponieważ suchy lód nie uszkadza oczyszczanej powierzchni a podczas piaskowania, jest różnie.
Czyszczenie strumieniowe


Skąd wzięła się nazwa „czyszczenie strumieniowe”? Czyszczenie tego typu wykonywane jest strumieniem suchego lodu wylatującym z dyszy. Strumień sprężonego powietrza rozpędza granulat do dużych prędkości, dzięki czemu wierzchnia warstwa zabrudzeń, smarów lub pozostałości poprodukcyjnych jest rozrywana na drobne cząstki i usuwana przez sprężone powietrze. Prędkość wylatujących granulek jest porównywalna do szybkości przelatującego ponaddźwiękowego odrzutowca. W trakcie wykonywanych prac używany jest najdrobniejszy granulat suchego lodu fi 3 mm. Zważywszy na niesamowitą prędkość, jaką osiąga pojedyncza granulka, jej wielkość jest optymalna. Używając do tego typu prac innego medium niż suchy lód (piasek) przy tak dużych prędkościach, może dojść do uszkodzenia powierzchni maszyn i urządzeń mechanicznych.


Na zdjęciu operator urządzenia do czyszczenia suchym lodem w trakcie oczyszczania etykieciarki. Jak widać czyszczenie, wykonywane jest w trakcie pracy taśmy produkcyjnej. Ze względu na to, że w trakcie czyszczenia nie powstają odpady wtórne unoszące się w powietrzu, nie trzeba zatrzymywać produkcji. Jest to bardzo wygodne i oszczędne. Tego typu czyszczenie suchym lodem można wykonywać w dowolnym momencie bez czekania na okres letnich przestojów. Urządzenia techniczne mogą być cały czas podłączone do sieci, ponieważ w trakcie oczyszczania nie powstaje wilgoć. Granulat suchego lody wytwarzany jest z ciekłego CO2. Dlatego nie rozpuszcza się tak jak lód wodny a sublimuje przekształcając się ponownie w gaz.


Czyszczenie suchym lodem


Czyszczenie suchym lodem w skrócie - Czyszczenie suchym lodem jest delikatniejsze, ale bardzo skuteczne. Technologia czyszczenia polega na zamrożeniu warstwy zabrudzeń, smarów, odpadów poprodukcyjnych itp. W wyniku różnicy temperatur (temperatura powierzchni a temperatura suchego lodu -78.5°C) zamrożona powierzchnia pęka. W szczeliny pęknięć przedostaje się suchy lód, który sublimując, rozrywa je na kawałki. W ten sposób usuwana jest warstwa, którą należy usunąć, pozostawiając po sobie powierzchnię gładką bez spękań i zarysowań. Zamrożona warstwa nie unosi się w powietrzu a, opada na podłogę i można ją bardzo szybko usunąć zwykłą zmiotką.


Urządzenie do czyszczenia strumieniowego wykorzystuje sprężone powietrze do rozpędzenia 3 mm granulatu suchego lodu do prędkości powyżej 150 m/s. Energia kinetyczna w połączeniu z niską temperaturą suchego lodu powoduje pękanie powłoki zanieczyszczenia w wyniku utraty elastyczności. W powstałe pęknięcia, szczeliny wnika z dużą prędkością granulat suchego lodu, który sublimując, rozpręża się, krusząc zamrożoną powłokę. Proces oczyszczania powierzchni jest bardzo szybki. Czyszczenie strumieniowe doskonale sprawdza się do oczyszczania powierzchni delikatnych. Narażonych na zarysowania, pęknięcia. Regulując ciśnienie powietrza oraz ilość podawanego granulatu można dostosować strumień roboczy do powierzchni.


Wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem

Zanim zamówisz usługę czyszczenia, musisz wiedzieć, że jesteśmy w stanie wypożyczyć model urządzenia AscoJet 1701 na: 3, 7 dni lub 1 miesiąc. Wypożyczając u nas urządzenie do czyszczenia, jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiednią ilość granulatu suchego lodu fi 3 mm. Zobacz – wynajem maszyn do czyszczenia

10 wyświetleń
logo_DRY ICE ZONE CZYSZCZENIE_SUCHYM_LODEM

Punkt sprzedaży Dry Ice Zone 05-090 Raszyn k Warszawy

ul. Słowikowskiego 41A ☎ +48 732 610 501

biuro@dryicezone.pl

Szybki kontakt: 730 898 868

poń-piąt od 9:00 do 17:00.

  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (MM) Strona zawiera utwory chronione prawem autorskim.

W szczególności teksty, zdjęcia i materiały multimedialne.

bottom of page