top of page

Czyszczenie maszyn i urządzeń w okresie letnim


Czyszczenie maszyn i urządzeń technicznych suchym lodem, wykonywane jest bardzo często w okresie letnich urlopów. Mimo że czyszczenie taśmy produkcyjnej można wykonać niemal w każdej chwili. Przy włączonych urządzeniach technicznych to jednak podczas przestojów serwisowych czyszczenie jest dokładniejsze. Mając czas, można skupić się na każdym detalu. Czyszczenie maszyn nie polega tylko na powierzchniowym zdjęciu warstwy zalegającego kurzu lub spieczonych resztek poprodukcyjnych. Operator maszyny czyszczącej powinien dotrzeć do wszystkich elementów taśmy produkcyjnej. Korzystając z przestoju oczyścić również wszystkie elementy taśmy produkcyjnej będące pod napięciem, aby w trakcie produkcji nie dochodziło do zwarć, które mogą się skończyć unieruchomieniem produkcji lub pożarem.


czyszczenie taśmy produkcyjnej w trakcie przestoju technicznego


Czyszczenie suchym lodem


Czyszczenie suchym lodem oparte jest na energii kinetycznej cząstek suchego lodu, szoku termicznym oraz sublimacji zestalonego dwutlenku węgla. Czyszczenie suchym lodem urządzeń i maszyn jest dokładne i po jego wykonaniu pozostaje czysta i sucha powierzchnia. Dzięki temu, że suchy lód produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla nie pozostaje po nim wilgoć, ponieważ w wyniku sublimacji ponownie przekształca się w gaz. Dzięki temu maszyny, urządzenia można czyścić w trakcie ich pracy.

Czyszczenie suchym lodem jest wykonywane dzięki trzem głównym czynnikom:

  • energii kinetycznej granulatu suchego lodu

  • efektowi wstrząsu termicznego

  • efektowi termo kinetycznemu

Technologia czyszczenia suchym lodem optymalizuje te trzy składniki, dostosowując je do powierzchni czyszczącej. Dla każdego typu urządzenia technicznego oraz zabrudzeń, które należy usunąć.


Technologia czyszczenia suchym lodem


Technologia czyszczenia suchym lodem jest szybka i bardzo skuteczna. Pozwala na redukcję przestoju maszyn poprzez szybkość wykonywanego czyszczenia. Przystępując do czyszczenia urządzeń i maszyn nie trzeba ich demontować, a nawet w niektórych przypadkach mogą one dalej pracować pod napięciem. Czyszczenie suchym lodem jest technologią przyjazną dla środowiska naturalnego. W trakcie czyszczenia suchym lodem nie używamy środków chemicznych, rozpuszczalników. Korzystając z odpowiednio wyprofilowawszy dysz, granulat suchego lodu z łatwością dociera do najdrobniejszych szczelin oraz trudno dostępnych miejsc.


Korzyści wynikające z czyszczenia suchym lodem


Czyszczenie suchym lodem jest szybkie i niezwykle skuteczne. Przypomina piaskowanie, niemniej jednak z piaskowaniem nie ma nic wspólnego. Poprzez szybkie oczyszczanie powierzchni mamy do czynienia z licznymi korzyściami przemawiającymi za stosowaniem suchego lodu do czyszczenia.


Minimalny czas przestoju taśmy produkcyjnej

Brak konieczności demontażu maszyn oraz zatrzymywania na dłuższy czas linii produkcyjnej usługa czyszczenia gwarantuje krótkie przestoje, generując tym samym oszczędności.

Metoda czyszczenia przyjazna dla środowiska

W procesie czyszczenia nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych środków chemicznych lub detergentów. Suchy lód w trakcie czyszczenia przekształca się ponownie w gaz (dwutlenek węgla) dzięki czemu nie pozostają po nim żadne odpady, które należy utylizować.

Brak uszkodzeń powierzchni

Czyszczenie suchym lodem można wykonywać na powierzchniach delikatnych, podatnych na zarysowania, korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Po zakończeniu czyszczenia powierzchnię można zabezpieczyć odpowiednią warstwą zabezpieczającą.


Wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem
wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem

Zanim zamówisz usługę czyszczenia, musisz wiedzieć, że jesteśmy w stanie wypożyczyć model urządzenia AscoJet 1701 na: 3, 7 dni lub 1 miesiąc. Wypożyczając u nas urządzenie do czyszczenia, jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiednią ilość granulatu suchego lodu fi 3 mm. Zobacz – wynajem maszyn do czyszczenia

20 wyświetleń
logo_DRY ICE ZONE CZYSZCZENIE_SUCHYM_LODEM

Punkt sprzedaży Dry Ice Zone 05-090 Raszyn k Warszawy

ul. Słowikowskiego 41A ☎ +48 732 610 501

biuro@dryicezone.pl

Szybki kontakt: 730 898 868

poń-piąt od 9:00 do 17:00.

  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (MM) Strona zawiera utwory chronione prawem autorskim.

W szczególności teksty, zdjęcia i materiały multimedialne.

bottom of page