top of page

Czyszczenie suchym lodem w przemyśle przetwórczym

Czyszczenie suchym lodem maszyn i urządzeń będących częścią taśmy produkcyjnej jest niezwykle ważne w przemyśle przetwórczym. Utrzymanie ich w czystości oraz sprawności jest koniecznością, aby uniknąć strat finansowych. Czyszczenie suchym lodem jest w stanie zapewnić odpowiednią czystość taśmy produkcyjnej.Utrzymywane w czystości maszyn w przemyśle przetwórczym jest bardzo ważne. Brudne elementy maszyn, takie jak na przykład taśma produkcyjna, są wyśmienitym miejscem dla rozwijających się bakterii. Czyszczenie maszyn suchym lodem jest w stanie usunąć resztki poprodukcyjne i materiał biologiczny, na którym bakterie są w stanie się rozwijać. Utrzymanie odpowiedniej czystości jest istotne w branży spożywczej.


Systematyczne czyszczenie maszyn jest w stanie poprawić ich sprawność, z których usuwane są resztki poprodukcyjne. Spieczony smar, na którym osiada kurz i inne zanieczyszczenia osiadające warstwami na częściach maszyn mogą doprowadzić do ich przegrzebania się. Taka sytuacja może doprowadzić do przepięć, awarii instalacji elektrycznej a w najgorszym razie wyłączenia całej linii produkcyjnej.Czyszczenie maszyn produkcyjnych z zastosowaniem tradycyjnych środków takich jak: detergenty, rozpuszczalniki, środki chemiczne jest niewystarczające. Przy obecnej świadomości i dbałości o środowisko tego typu czyszczenie jest niewskazane.


Alternatywą dla firm przetwórczych jest czyszczenie suchym lodem. Szybkie i niezwykle skuteczne czyszczenie strumieniem suchego lodu wykonywane jest przez naszych fachowców od wielu lat. Usługa czyszczenia wykonywana jest dla firm na terenie całego kraju. Czyszczenie suchym lodem wykonywane jest w zakładach przemysłu przetwórczego, spożywczego, lakierniczego, drzewnego, gumowego, drukarskiego, energetycznego, lotniczego oraz zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych itp. Korzystamy z nabytego przez lata wykonywanych usług doświadczenia i wiedzy. Wykorzystujemy do tego celu profesjonalne urządzenia do czyszczenia firmy Asco z zachowaniem procedur BHP.

Niezawodne urządzenie do czyszczenia suchym lodem firmy Asco. Niezawodny model AscoJet 1701 sprawdza się doskonale przy wykonywaniu każdej usługi. Dodatkowe wyposażenie i wymienne dysze sprawiają, że operator maszyny jest w stanie dotrzeć do każdego zakamarka maszyny lub całej taśmy produkcyjnej.


Zalety czyszczenia suchym lodem w przemyśle przetwórczymSzybkie czyszczenie linii produkcyjnych


Podczas czyszczenia maszyn, taśmy produkcyjnej itp. nie trzeba ich demontować na czas wykonywania usługi czyszczenia. Granulat suchego lodu podczas czyszczenia z łatwością dociera do najdrobniejszych szczelin oraz trudno dostępnych miejsc. Operator wykonujący usługę posiada odpowiedniej długości dysze i jest w stanie dotrzeć do najciaśniejszych zakamarków. Czyszczenie linii produkcyjnej wykonywane jest bardzo szybko. Żadna z używanych technologii czyszczenia przy użyciu detergentów lub rozpuszczalników nie jest w stanie dorównać technologii czyszczenia suchym lodem.


Minimalny czas przestoju taśmy produkcyjnej


Brak konieczności demontażu maszyn oraz zatrzymywania linii produkcyjnej gwarantuje krótkie przestoje, ograniczając straty finansowe. Usługa czyszczenia może być wykonywana również poza godzinami pracy zakładu pracy lub w trakcie dni wolnych. W zakładach pracy bardzo często wykonujemy tego typu usługi podczas sezonowych przestojów i letnich urlopów.


Przyjazna środowisku metoda czyszczenia


W procesie czyszczenia suchym lodem nie stosuje się żadnych środków chemicznych, rozpuszczalników i detergentów. Suchy lód w trakcie czyszczenia sublimuje, przekształcając się w gaz. Dlatego nie pozostają po nim żadne odpady, które trzeba później utylizować.


Brak uszkodzeń na powierzchni urządzeń i maszyn


Urządzenia do czyszczenia zostały opracowane tak, aby można było regulować ciśnienie sprężonego powietrza oraz ilość podawanego granulatu suchego lodu fi 3 mm. Dzięki temu operator wykonujący usługę jest w stanie dostosować strumień suchego lodu, uwzględniając trwałość powierzchni oraz ilość zalegających zanieczyszczeń. Możliwość regulacji parametrów czyszczenia pozwala na oczyszczanie delikatnych powierzchni bez ich uszkodzenia.


Wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem

Zanim zamówisz usługę czyszczenia, musisz wiedzieć, że jesteśmy w stanie wypożyczyć model urządzenia AscoJet 1701 na: 3, 7 dni lub 1 miesiąc. Wypożyczając u nas urządzenie do czyszczenia, jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiednią ilość granulatu suchego lodu fi 3 mm. Zobacz – wynajem maszyn do czyszczenia

330 wyświetleń
logo_DRY ICE ZONE CZYSZCZENIE_SUCHYM_LODEM

Punkt sprzedaży Dry Ice Zone 05-090 Raszyn k Warszawy

ul. Słowikowskiego 41A ☎ +48 732 610 501

biuro@dryicezone.pl

Szybki kontakt: 730 898 868

poń-piąt od 9:00 do 17:00.

  • Twitter
  • LinkedIn

© 2017 Dry Ice Zone (MM) Strona zawiera utwory chronione prawem autorskim.

W szczególności teksty, zdjęcia i materiały multimedialne.

bottom of page